akce v přírodě, dětské tábory, Porta

rok 1990

Bambuko 4/90 

Výňatek -  zhodnocení prvního roku náčelníkem Fotříkem - Pepou Šilhanem.
Máme za sebou první rok naší obnovené činnosti. Každý sám u sebe by měl zhodnotit, co mu členství v ČTU dalo a co on udělal pro ty ostatní. Na mě je, abych zhodnotil činnost z pozice Velké rady a z pozice své.
Před rokem přípravná parta ČTU jesenické oblasti začala svoji práci. Přihlásilo se asi 190 členů z okresu Šumperk, Olomouc a Bruntál. Pro naši činnost jsme získali kancelář na bývalém SSM a od MěNV v Šumperku objekt v bývalých kasárnách (Vandrbarák).
Venku v přírodě jsme měli sněm oblasti, setkání v lesích a dvě lesní brigády. Neustále jsme byli v kontaktu s Prahou. Nechyběli jsme ani na celostátním sněmu na Slunečné pasece. Dva kluci se zúčastnili Ústřední tábornické školy. Autobusem jsme zajeli na koncert trempských kapel do Lucerny. Kdybych nevěděl, kolik hodin sezení, kulatých stolů, hádání, zajišťování materiálů a dalších věcí se za tímto výčtem skrývá a za jakých podmínek toho bylo dosaženo, připadal by mi tento výčet událostí a skutků jako hlášení organizace SSM o své činnosti pro nadřízený orgán.

20.10.1990 jsme vyrazili autobusem do Prahy do Lucerny na akci Trampové trampům.
Výňatek z povídky Jesenická "Squadra" v Praze od kamaráda Kárčiho.
V kýženou dobu jsme dorazili do Lucerny, našli příslušný stůl a s ulehčením očekávali co nám nabídnou. Nabídka byla v podobě velmi levného značkového vína, jehož cena protáčela panenkami všech přítomných jako lopatkami větrného mlýna. "No jsme ve velkoměstě" povzdychne si našinec a uvědomí si, že ve větším městě musí být zákonitě více podvodníků. O programu a jeho úrovni se nebudu zmiňovat, jen to, že kolem 20 hodiny se již všichni ošívali, kroutili na svých židlích a někteří dokonce opírali svá bolavá záda o sloupy. Když jsme po skončení vyrazili do ulic se slovy "Chovanci ze Šternberka za mnou", byli jsme jako v ráji.

26.5. - 27.5.1990 se konal ve Velkém Vrbně na lesním hřišti u Olšanky sněm Jesenické oblasti.

19.4.1990 na Večeru s trampskou písničkou se obnovila činnost ČTU jesenické oblasti.

© 2018 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode