akce v přírodě, dětské tábory, Porta

Kronika - Cancák 2012

Silvestr 2012

Sešli jsme se na Vandrbaráku a společně oslavili Silvestra a přivítali jsme Nový rok 2013

foto Hošci

foto Doktoři

Zpívání pod stromečkem

14. prosince

Tradičně jsme se sešli na Vandrbaráku. Jako každý rok byly dárky, pohoštění a dobrá nálada.

Fotky

CVVZ Šumperk 16.-18. listopadu

Akce se mi moc líbila a jsem moc ráda, že jsem mohla trošku pomoct a vidět, jak to mladí zvládli.
Trošku čísel ze stránek CVVZ
Na CVVZ bylo přítomno 541 lidí evidovaných v databázi, z toho 244 mužů a 297 žen, z jiného pohledu také 358 účastníků, 89 lektorů, 82 pořadatelů a 12 VIP a podobných jedinců.

Lidé se sjeli z více než 160 českých a slovenských obcí.Nejvíc samozřejmě bylo Šumperáků. Díky masivní kandidatuře na pořádání 23. ročníku CVVZ přijelo 53 brněnských účastníků. Pražanů přijelo 45, méně zastoupená města Hradec Králové (15), Ostrava (14) a Bratislava (12).

Naprostá většina účastníků byla členy různých organizací, především těch pracujících s dětmi a mládeží. Z registrace lze vyčíst na 67 klubů, oddílů, asociací, občanských sdružení, neziskovek a příspěvkových organizací s ještě větším množstvím místních uskupení. Nejčastěji jste mohli potkat pracovníky domů dětí a mládeže z celé republiky (57), dále pak členy Pionýra (54), České tábornické unie (43), Asociace TOM (30), Občanského sdružení Gaudolino (26), středisek volného času (24), Sdružení přátel Jaroslava Foglara (24) nebo Junáka (21). Fotky: moje ,  cizí

Podzimní putování 27.-28. října

Letos nám počasí nepřálo. Někteří si to ráno rozmysleli a na nádraží nedorazili. Putovalo se z Horní Lipové přes Lesní bar, Smrk, Travnou, Paprsek, Císařku, Ostružník, U Lip, do osady Splav nad Brannou, kde byl výborný nocleh v Chaloupce na splavu. Na dojeli autem i ti co putování vzdali. Byl to krásný večer při kytarách, zpěvu a povídání.

Foto
 

 

Víkend jen tak 20-21. října

Copak my umíme mít víkend jen tak, bez práce? Ne. Dělalo se dřevo pro Vandrbarák i na Samotu. V podvečer jsme se vypravili do hospody na Zavírání pivních studánek. V hospodě nebylo místo, tak jsme seděli v chodbě. Dlouho jsme tam nevydrželi. Vrátili jsme se raději na Samotu, kde jsme pokračovali v zábavě. V neděli po snídani jsme jeli do Šumperka a složili (narovnali) jsme dřevo na Vandrbaráku. Foto

Brzdaři v Postilionu

12. října jsme si v Postilionu připadali jako na akci unie. Byl to příjemný večer. Brzdaři byli výborní.

Foto

Tábor Rapotínská Samota 2012

Tábor pod vedením Vochomůrky proběhl ve dnech 14. - 28.7.2012

Vyrazili jsme na houby na Samotu, tak jsem zachytila pár okamžiků v dění tábora.

Fotky

Tour de Knajp Broumovsko

Broumovsko - Adršpach 30.6. - 7.7.2012

Jsme ubytování v krásném penzionu Kačeří v Lachově.

Fotky

 

Stavění tábora

V pátek 22. června jsme začali chystat stanovou základnu. V sobotu a v neděli jsme postavily stany a nachystali zázemí pro tábor.

Fotky

 

Vzpomínkový víkend

Ve dnech 16. - 17.6.2012 Se konal vzpomínkový víkend na Rapotínské Samotě.

Byl to víkend plný nejen vzpomínek, ale hlavně zábavy a aktivit.

Fotky z akce

Brigáda na Samotě 12-13. května

Někteří jsme přijeli na jarní brigádu na samotě už v pátek 11. května. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme zvládli hodně práce. Opravili jsme táborovou jídelnu, nařezali a uklidili dřevo, posekali trávu kolem chalupy, uklidili v chalupě - vyklepali matrace, umyli okna, uklidili kuchyni, zametli a vytřeli místnosti.

K obědu byl fazolový guláš s uzeným a pivko. Fotky

Malování a úklid Vandrbaráku 21. dubna

V sobotu 21. dubna jsme se od 9 hodin postupně scházeli na Vandrbaráku. Manták s malováním začal už v pátek a v sobotu od rána. Díky tomu jsme mohli začít s úklidem v některých místnostech a umývat okna. Zase se naložily zbytečné věci a Roman je odvezl na sběrný dvůr. Chlapi udělali nutné opravy. Práce bylo nad hlavu. Při společném obědě jsme si chvilku oddechli.

Fotky

 

Porta 2012

V sobotu 3.března 2012 se uskutečnil další ročník „Severomoravského oblastního kola PORTY“ v kulturním domě v Bludově. Po slavnostním zahájení trampskou hymnou „Vlajka“ a tiché vzpomínce na Jaroslava Velinského (Kapitána Kida), se pustilo  čtrnáct přihlášených soutěžích do soupeření o interpretační ocenění, autorské ceny, uznání poroty a o cenu diváka. Sál v kulturním domě v Bludově se zaplnil skoro do posledního místečka i přes konkurenci krásného počasí.

       Soutěžilo se od 14,00 hod. a proud písniček se valil na posluchače a porotu skoro do 19,00 hod. Soutěž byla moderována „Sandy „ Noskem a zvučena Láďou Švestkou. Oba bezesporu přispěli k hladkému průběhu soutěže a tak asi po půlhodinovém dohadování poroty mohlo následovat vyvrcholení celého večera a to vyhlášením výsledků. Všichni ocenění, jejich fandové i soupeři projevovali nefalšovanou radost z jakéhokoliv úspěchu.

            Co říci závěrem. Bylo to krásné sobotní odpoledne se spoustou pěných písní a melodií, které presentovali nadšení muzikanti, za což byli bouřlivě oceňováni místním publikem.

 Nesmíme , ale zapomenout na organizátory a všechny ty, kteří se na hladkém průběhu soutěže podíleli. Všem patří velký dík.

A zde jsou konečně výsledky soutěže!

Kárči Karel Kobliha

Přejezd Jeseníků ve společenském oděvu.

 28.1.2012 se jel tradiční přejezd. Bylo krásné počasí, velké množství sněhu, dobrá stopa. Letos si Alča na Starém kopci zlomila kotník a na druhém má výron. Akce se ukončila na Vandrbaráku.

Na fotky se můžete podívat:  

Laděnka    Kometa    Doktorka   Pavel      Michal    Hošanda - Vandrbarák

Nový Klub ČTU

K 1. lednu 2012 se k naši oblasti připojil klub z Beskydské oblasti.

TK Kamarádi Opava, 15 členů starších 18 let s vlastním zázemím.

 

© 2018 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode