akce v přírodě, dětské tábory, Porta

2014

Silvestr 2014

Zpívání pod stromečkem

20. prosince jsme se už tradičně sešli na Vandbaráku, abychom se společně připravili na vánoční svátky, předali si dárky, zahráli a zazpívali.
Fotila Kometa - fotky
 
 
 
 
 

Ochutnávka slivovice 28. listopadu

Na Vandrbaráku  se konala zajímavá akce - ochutnávka slivovice a vyhlášení nejlepšího moku. Někteří jsme donesli vzorky a společně jsme ochutnávali, hodnotili a rozhodli, kdo má nejlepší slivovici. 

MOTTO: Slivovice tvé problémy nevyřeší, ale na druhou stranu, nevyřeší je ani mléko.

Ochutnat 13 vzorků bylo velmi náročné. Ještě horší bylo ohodnotit a poznat druh slivovice. Bylo i něco k zakousnutí.

Došlo i na zábavu.

Fotky

Podzimní putování 22. 23. listopadu 2014

Letos se putovalo z Ramzové přes Pet​říkov, kolem Brousku na Smrk dál k Nýznerovským Vodopádům a do Vápenné.
Spí se v penzionu Polka ve Vápenné.
 
 
Nějaké fotky dal Červ na Facebook  fotka  foto2
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brigáda na dřevo

8.11.2014 od 9,30 hodin na Samotě. Tady se připravilo dřevo na chalupu a dřevo na vandrbarák, které se naložilo na vlečku a odvezlo do Šumperka. Dřevo jsme složili na vandrbaráku do dřevárky.

12. Sněm ČTU - Slunečná paseka pod Křemešníkem 

REPORTÁŽ PSANÁ NA PASECE

Odjezd v pátek 5. září 2014

Odpoledne bylo toho dne slunečné a teplé …

Napětí při odjezdu rozbila dobrá nálada účastníků. Při opouštění Šumperka a míjení místního krematoria, se všichni začali těšit na Pelhřimov. (poz.autora – na konci Šumperka-brambory za 14,-Kč)

Cesta a příjezd

Nálada účastníků byla po celou dobu cesty dobrá. Avšak s plným žaludkem se, samozřejmě, i lépe cestuje, proto se zastavili v příjemném podniku „U Lipky“, kde si dali nejen večerní krmi, ale také si dodali odvahu v tekutém stavu (RUMíček), jelikož noc se blížila a tma začala pohlcovat jasnost oblohy. Při příjezdu do vesnice přilehlé k místu konání se ukázalo, že ani jeden z účastníků si nepamatuje přesně místo odbočení z hlavní cesty, proto bylo nutno několikrát zastavit a prostudovat místní terén, bohužel již za pomoci umělého osvětlení baterkami. Tato skutečnost však popudila místní obyvatelstvo a probudila v nich podezření, že jsme pouhopouzí zloději mapující terén k odcizení nějakých cenností z místních stavení. V počtu 5 silných mladíků se tedy vydali k nám, aby nám vysvětlili, že tato obec je i přes svoji velikost dobře střežena a zloději zde nemají šanci. Při pohledu na jejich výzbroj, kterou tvořily pořádné klacky a při vědomí, že dopíjeli svůj chmelový doping, jsme nasadili přítelské výrazy a sebrali jsme veškerou odvahu a raději se jich zeptali na cestu. Evidentně napětí povolilo na obou stranách a hoši nám ochotně sdělili cestu, kudy se vydat ke správnému cíli. Za chvíli jsme byli na místě, ovšem nejen tmavá obloha, ale i les se rozhodli nám nijak nehrát do noty a všudypřítomnou temnotou nám komplikovali naše ubytovávání. Leč my jsme se nedali odradit a tuto činnost jsme zvládli skvěle. Moravský les opět veselým šuměním přivítal náš propanbutanový ohníček a okolní existence zjistivší naši přítomnost se začali stahovat k našemu bivaku za vidinou dobré slivovice. Některých nebylo možno se ani zbavit, takže jsme ani nehráli na kytaru, abychom je nemotivovali k delšímu pobytu, ale nebylo to moc platné, slivovice byla dostatečným magnetem.

Kolem druhé hodiny jsme se rozhodli, že zítra je taky den (slunko nám to totiž slíbilo ;-) )a šli jsme vyzkoušet připravená lože.

Sněm 6. září 2014

Sněm. Všechno mělo začít v deset...nezačalo.

Tomáš Vochomůrku přihlásil do návrhové komise, ta však jako jediná brala svoji funkci vážně a nechtěla provokovat nedochvilností...Proto vždy při svolávání komisí tam byla …. bohužel, jen sama. V půl jedenácté se konečně sešla většina osazenstva komisí a došlo k proškolení jejich pravomocí a funkcí.

Pak mohl začít Sněm. Bylo asi tak půl dvanácté, když pasekou zaznělo svolání na sněm jako takový :-D

Po zprávě odstupujícího náčelníka a zprávě ekonoma a menší výměně názorů Ostravských kamarádů s Eliškou jsme mohli přistoupit i k volbě samotné.

Jaké napětí vládlo tímto sněmem, před samotnými volbami, když byl jediný kandidát na funkci náčelníka a 6 kandidátů na pozice 5ti místonáčelníků :-)

Kupodivu … zvolili právě onoho navrhovaného...to byly nervy. Z místonáčelníků vypadli 2, a to Kocour a Lhotský. Bohužel je to tak.

Při sestavování závěrečného prohlášení návrhovou komisí, vytekly Vochomůrce nervy a poslala je do prdele i s novým náčelníkem. Není to úplně dobrý start, ale nezvládla tu aroganci. Nakonec prohlášení bylo sestaveno, podepsáno, všechno dobře dopadlo :-)

Podvečer byl ve znamení pohody na place … někteří poseděli s kamarády, které zde potkali a čekali tak na večerní slavnostní oheň, někteří dobu čekání strávili na procházce na Křemešník. Po návratu jsme chtěli jít ke slavnostnímu ohni, ale nebylo kam sednout a na stání nebyla nálada. Takže čas strávený u slavnostního ohně se dá lehce spočítat v minutách. I u našeho bivaku jsme slyšeli hraní dobře. Na kytaru jsme nehráli, abychom nerušili organizovanou produkci u ohně.

Dodali jsme si zase trochu odvahy a šli jsme do hajan. 

Odjezd 7. září 2014

Ráno nic zvláštního … Jen množství hřibů, hříbků a hub Verču se Simírem motivovalo k ranní návštěvě okolních lesů a v ulovení plného košíku lesních darů.

Cesta byla poklidná, dospávali jsme v autě to, co jsme nezvládli v noci. Zastávka v Dlouhé Loučce na oběd a společné foto a bylo po všem. 

Kdo byl účasten?

Vochomůrka, Gryzzly, Pavla, Špidla, Verča V., Simír, Tomáš L., Telecom

 

zapsala

Jana Jančíková-Vochomůrka

Bourání tábora

Konec prázdnin je tady. Je tady bourání stanů a úklid louky a kuchyně. Ve dnech 23. srpna se mladí a pár starších sjelo na Samotě.

Letní tábor na Samotě

Tábor se konal od 26. července až 9. srpna.
Letos byla tropická vedra.
 
fotky od Komety - tábor I
                           
                           tábor II
 
 
 
 
 

Tour de Knajp 2014

Kovářov u Frymburku

ve dnech 5. - 12. července 2014

Krásná příroda, počasí nám přálo, bezva koupání v Lipně.

foto Hošci

foto Doktoři

Stavění tábora

Prázdniny se kvapem blíží, tak jsme o víkendu 27. -28. června postavili stany.
Přijeli hlavně mladí.

Brigáda na Samotě

Ve dnech 30. května - 1. června jsme se někteří sešli, abychom uklidili naši základnu.

Bylo pěkně, tak jsme klepali matrace na čerstvém vzduchu. Někteří umývali hrnce na verandě.

 

foto

 

Někteří se věnovali dřevu.

 

 

 

 

 

 

U krbu se položila dlažba a v krbovce a osmičce jsme natřeli podlahu.

 

 

 

 

 

 

Bambiriáda 2014

Bambiriáda se konala jako loni v Jiráskových sadech.

Naši organizaci zastupoval Tomáš s oddílem a měli jsme tam stánek s občerstvením, který mohl fungovat jen díky pomoci kamarádů nečlenů ČTU. 

foto

18.05.2014 

Sněm oblasti

V sobotu 17. května se konal na Rapotínské Samotě sněm Jesenické oblasti.

Sněm byl usnášení schopný a zvolil novou Velkou radu, která bude pracovat 4 roky.

Nová Velká rada

V pátek bylo škaredě, tak jsme se s Laďou rozhodli, že pojedeme až v sobotu. Když jsme přijeli na Samotu už bylo vše připraveno na vaření, nakrájená cibule, maso nachystaný, brambory nakrájený, dokonce už bylo rozpuštěný sádlo. Prostě radost vařit. Stoupla jsem k plotně a v poledne byla gulášová polévka hotová. Trošku mě zaskočily suroviny - mleté maso, kabanos a brambor. Polévka se povedla.
Ostatní měli taky dost práce. Posekali a shrabali trávu kolem chalupy. Nachystali dřevo na slavnostní oheň a louče. Před druhou hodinou začalo pršet, tak se sněmovalo na verandě. Slavnostní oheň jsme nezapálili. Někteří jsme zůstali na Samotě do neděle. Večer se hrálo v teple krbovny.

Fotky

08.03.2014 

Porta 2014

Konal se už 24. ročník.

Vystoupilo 16 soutěžících, byl to den nabitý hudbou a dobrou náladou.

Výsledky jsou na stránkách PORTY

Po vyhlášení výsledků, jsme uklidili a přemístili jsme se na vandrbarák, kde jsme se bavili do pozdních nebo spíše ranních hodin

Foto Porta

Foto vandrbarák

26.02.2014 

Středa na Vandrbaráku

Setkání - Tour de Knajp 2014 - Lipno.

Po delší době, byla na vandrbaráku větší účast.

Promítli jsme fotky a videa z Tour de Knajp 2013.

Pavla nás seznámila s místem kam pojedeme a ubytovnou.

Fotky

07.02.2014 

Na kuželně

Sešli jsme se, abychom trošku protáhli tělo.

Na kuželně bylo veselo při hře i potom navečer.

Foto

Přejezd Jeseníků ve společenském oděvu 2014

25.01.2014

Letos to byl pro nedostatek sněhu Přechod.

Sobota byla jako malovaná. Příroda vypadala jako pocukrovaná sněhem.

Na Paprsku bylo vyjímečně místo v restauraci.

Fotky

 

© 2018 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode