akce v přírodě, dětské tábory, Porta

Zlatokopové 2008

Na dalekém Klondajku jsou území, která jsou bránou k bezstarostnému životu v bohatství a přepychu. Mnoho zlatokopů se vydalo hledat tato území, ale kromě všech úspor vydaných za cestu je to stálo také život. Proto byla vydána vyhláška, kterou musel splnit každý, kdo chtěl projít průsmykem a ocitnout se v tolik očekávané zemi, kde sice vládnou indiáni, ale za jistou úplatu nechají zlatokopy na svém území kopat tolik vytoužené zlato. 

 

Zlatokopové (letního tábora) museli těžce pracovat (nosit vodu, sekat dřevo, vyhrávat soutěže…), zatýkat zločince, apod., aby si vydělali dostatek peněz, díky čemuž by mohli splnit vyhlášku a koupit si u Číňana povinnou výbavu (spacáky, kamna, spřežení, lopaty, krompáče, …), bez které nebudou do země vpuštěni.

Na povinnou výbavu musela spořit celá výprava (1 oddíl) najednou. Aby neměli peněžní přebytky (chi chi), byly jim také ukládány pokuty, a to za nesprávné chování na cizím území (neslušné mluvení, neuposlechnutí rozkazu sheriffa nebo jeho pomocníků, plivání na koně protivníka :-) …)

Po těžkém dnu mohli zlatokopové spočinout v APAČ BARU, který, jak už název sám napovídá, vedli indiáni (LTŠ) a prodávaly se zde místní pochutiny, jako třeba bobky posvátného bizona (křupky), kůže ze skalpu sušená na slunci (chipsy), moč neposlušného osla (kofola), … Když zlatokopové málo nakupovali a chovali se v městečku nevhodně, vzali indiáni vlajku každé z výprav a ty si pak musely své vlajky vykoupit a zasloužit.

Jinak si městečko žilo poklidným životem, jen občas se tudy prohnal nějaký desperát, který se pokusil přivlastnit si jmění banky, ale obyvatelé městečka se vždy semknuli v jeden celek, který desperáty chytil a přivedl před sheriffa, který ho spravedlivě odsoudil a vsadil do vězení. Avšak desperáti se chtěli pomstít za své odsouzené kamarády a při nočním přepadu městečka unesli sheriffa i s bankovním trezorem. Naštěstí jedna z výprav uměla dobře vyjednávat a sheriff byl zachráněn.
Když konečně dorazil Číňan (taky to neměl jednoduché...několikrát ho cestou přepadli, takže musel doplňovat zboží opakovaně a to člověka zdrží...) a výpravy si mohly koupit povinnou výbavu, začal ten správný okamžik pro vyjednávání s indiány.

Indiáni měli pár spřátelených bledých tváří, ale jedna z nich vyjednávala se zlatokopy jejich jménem ohledně prodeje jednotlivých území. Každá výprava po zakoupení daného klainu začala kopat a kupodivu bylo zlato na každém. Po uplynutí smluvené doby vyhnal vyjednavač zlatokopy z území indiánů, aby mohli zase užívat svoji zem podle představ jejich předků. Ještě na malou chvíli byli zlatokopové vpuštěni na území, kde kopali, aby si vyzvedli odměnu (táborový poklad) za to, že nevyplenili indiánům celou zem a poté byli již nemilosrdně vyhnáni zpět do jejich země.

Vochomůrka - fotky z tábora
 

 

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode